Today Friday, 17th May 2024
The Albania Times

Lajmet e fundit nga Bota, Politika, Sporti dhe me shume

Lajmi i Fundit

Droni godet një nga kullat e qytetit të Moskës

Droni godet një nga kullat e qytetit të Moskës

Kishte disa dronë që përpiqeshin të fluturonin për në Moskë, por ata u rrëzuan nga sistemet e mbrojtjes ajrore

Vetëm një fasadë në katin e 21-të u dëmtua, konfirmoi kryebashkiaku i Moskës Sobyanin.

Një video e paverifikuar duket se tregon tymin që ngrihet nga ndërtesa.

Nuk ka lëndime si pasojë e përplasjes, sugjerojnë raportet paraprake nga shërbimet e urgjencës.


Deklarata e Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë për sulmin me dron.

Natën e 1 gushtit, një tentativë për sulm terrorist nga regjimi i Kievit me mjete ajrore pa pilot ndaj objekteve në Moskë dhe rajonin e Moskës u pengua.

Dy UAV ukrainas u shkatërruan nga sistemet e mbrojtjes ajrore mbi territorin e rretheve Odintsovo dhe Narofominsk të rajonit të Moskës.

Një tjetër dron u shtyp nga lufta elektronike dhe, pasi humbi kontrollin, u rrëzua në territorin e kompleksit të ndërtesave jo-rezidenciale të qytetit të Moskës.

THE ALBANIA TIMES


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *