Today Saturday, 18th May 2024
The Albania Times

Lajmet e fundit nga Bota, Politika, Sporti dhe me shume

Lajmi i Fundit

Një biletë e vetme Powerball e shitur në Los Anxhelos përputhej me të 6 numrat për çmimin e parë prej 1.08 miliardë dollarësh

Një biletë e vetme Powerball e shitur në Los Anxhelos përputhej me të 6 numrat për çmimin e parë prej 1.08 miliardë dollarësh

Në një fitore historike, një lojtar i Powerball ka siguruar një xhekpot marramendës prej 1.08 miliardë dollarësh, duke e bërë atë çmimin e tretë më të madh në historinë e lotarisë

Bileta fituese u shit në Las Palmitas Mini Market në Los Angeles gjatë shortit të së mërkurës mbrëma.

Kjo shënon fitoren e parë të xhekpotit të Powerball që nga prilli dhe mbajtësi me fat i biletës, i cili do të identifikohet sipas ligjit të Kalifornisë, mund të zgjedhë ose xhekpotin e plotë të paguar në këste vjetore ose një shumë prej 558.1 milionë dollarësh një herë para taksave.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *