Today Saturday, 18th May 2024
The Albania Times

Lajmet e fundit nga Bota, Politika, Sporti dhe me shume

Lajmi i Fundit

Demonstrata në Lima të Perusë për të kërkuar dorëheqjen e presidentes Dina Boluarte dhe zgjedhje të parakohshme

Demonstrata në Lima të Perusë për të kërkuar dorëheqjen e presidentes Dina Boluarte dhe zgjedhje të parakohshme

Shpërthyen përleshje të dhunshme në protestën antiqeveritare në Lima, Peru

Policia peruane dhe demonstruesit u përleshën ndërsa protestuesit vazhdojnë të kërkojnë dorëheqjen e Presidentes Dina Boluarte për dështimin e saj për të sjellë zgjedhje të parakohshme.

Policia hodhi gaz lotsjellës dhe i shtyu protestuesit me mburoja të rebelimit në një përpjekje për të shpërndarë turmën e zemëruar.

TheAlbaniaTimes


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *